• M
  • Hydrangeas
  • Chrysanthemum
  • M
  • M
  • M
  • M

SUSUZ GÖLET REKREASYON ALANI PROJESİ
GÖKSU PARK

Ankara Etimesgut ilçesi sınırları içerisinde ,Ankara – İstanbul yolu ile Eryaman Toplu Konut Alanı, arasında bulunmaktadır.

Doğal bir göl olan ,Susuz Gölü nün alanı 120.000 m2 dir. Düzenlemesi yapılan rekreasyon alanı 600.000 m2 alana sahiptir.

Proje başlanmadan önce,Doğal göl ve çevresi  tarım alanları,yer yer konut adalarıyla çevrelenmiş bu günkü görüntüsünden çok uzak bakımsız bir görüntüye sahipti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ve ona bağlı birimler olan, Çevre Koruma Daire Başkanlığı ve Metropol İmar A.Ş. Proje çalışmalarına başlamış ve çok kısa bir zaman da projeler tamamlanmıştır.

Öncelikle bakımsız olan doğal göl çevresindeki sazlıklar ve göl tabanının temizlenmesi işlemleri başlamış, doğal bir yarımada olan bölümde anakaradan ayrılarak doğal bir ada haline getirilmiştir.Aynı zamanda Rekreasyon alanı içerisinde proje kapsamındaki diğer inşaat çalışmalarına başlanmıştır03/01/2003 tarihinde başlayan çalışmalar05/07/2003tarihinde tamamlanmış ve halkın hizmetine açılmıştır.

3 Giriş kapısından halka hizmet veren GÖKSU PARKI  alanı içerisinde , İnsanlara hizmet veren Eğlence,Dinlence, Spor, Alışveriş ve Çocuk oyun alanlarıyla , bütünlük sağlayan bir alandır.

EĞLENCE ALANLARI
Çok amaçlı Örtü yapı içerisinde
Pinpon.Bilargo,Langırt,Tırmanma ağı,Çarpışan otolar, Atış Poligonu bulunmaktadır.
Amfi Tiyatro 1200 kişilik
Sinema
Göl Gezinti gemisi

DİNLENCE ALANLAR
18.250 m2 lik 4 Adet Piknik alanı içerisinde 600 Adet Piknik masaları ve Barbeküler.

SPOR ALANLARI
Mini Futbol sahası 2 adet
Basketbol sahası 2 adet
Voleybol sahası 2 adet
Tenis kortu 2 adet
İstasyonlu koşu Parkuru 850 m
Spor Merkezi 520 m2

ALIŞVERİŞ ALANLARI
Tepe Restoran
Ada Restoran
Çok amaçlı 14 adet Büfe

ÇOCUK OYUN ALANLARI
Mini car pisti 150 m2
Baby car pisti 190 m2
Çocuk oyun alanları 400 m2
Dağ Kızağı 700 m

SOSYAL TESİS BİNASI 1 Adet
İDARE BİNASI 1 Adet
GENEL WC t  500 m2 lik 2 Adet
OTOPARK ALANLARI  1200 Araçlık

Ayrıca Göl çevresinde ahşap iskele gezi yolu , park alanını tamamımda gezi yolları ,Balıkçı iskeleleri ,Akşamları lazer gösterileri yapılabilen göl feneri  ile Ankaralılara ve Ankara’ya gelen tüm insanlara, ayrılmak istemedikleri bir alan olarak hizmet veren GÖKSU PARKI,
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından insanlara kazandırılmış Ankara’nın en güzel alanlarından biri olmuştur.

 
Proje Öncesi


Proje Öncesi


Proje Öncesi